Līvānu novada skolēnu ideju konkurss “Mana biznesa ideja 2015”

2015.gada 26.novembrī Līvānu Inženiertehnoloģiju un inovāciju centrā sapulcējās Līvānu novada skolu pārstavji, lai prezentēt savas biznesa idejas vertēšanas komisijai, kuru parstāvēja dažādu nozaru speciālisti: Iveta Dobele – Līvānu novada domes investīciju un projektu nodaļas vadītāja,  Gatis Pastars – SIA “Livani Eko Group”, Aivis Mitenieks – AS Swedbank, Guntis Jurāns – SIA “Klētnieks enerģija”, Zane Gaiduka – LIIC vadītāja. Šajā konkursā Līvānu novada Vakara (maiņu) vidusskolu pārstāvēja 12.b klases skolniece Marija Lavrenova.            Gatavojoties konkursam, Marija izstrādāja biznesa plānu savai firmai SIA “MaryBest”. Viņa  sāka ražot matu sprādzes un citus aksesuārus ar makslīgiem ziediem, veidotiem  no atlāsa lentēm kanzashy tenikā, kura mūsdienās sāka izplatīties arī Latvijā. Šajā tehnikā viņa veido arī kāzu dekorātīvus pušķus un  rotājumus automašīnām kāzu svīnīgajām izbraucienam.

“Mana ideja radusies laikā, kad es biju kļuvusi bezdarbniece, vajadzēja atrast kāds peļņas avots. Mani vienmēr piesaistīja rokdarbi, spēju novērtēt skaistus aksesuārus. Es audzinu meitu un sākumā sāku veidot matu rotājumus viņai, izmantojot piemērus no interneta vietnēm.  Pēc tām rodas doma, ka varu gatavot rotājumus arī pārdošanai,”- stāsta Marija.

Viņa turpina: “Mana uzņēmuma misija – dāvināt prieku līdzcilvēkiem!   Es gribu panākt, lai Latvijas patērētājiem būtu iespēja pirkt vietējās  nevis ārzemēs ražotas preces.  Es vēlos,  lai Latvijā būtu populāri rokdarbi, jo roku darbs pats par sevi ir kā mākslas darbs, kur cilvēks ieliek savu enerģiju, savu pasaules redzējumu, savas izjūtas.”

Marijas Lavrenovas biznesa idejas prezentācija un arī viņas preču paraugi piesaistīja žūrijas komisijas uzmanību. Atbildējot uz žūrijas locekļu jautājumiem, Marija spēja klātesošos pārliecināt, ka viņas ideja ir  dzīvotspējīga. Pieredzējošie uzņēmēji izteica daudz vērtīgu padomu Marijas biznesa attīstībai gan Latvijā, gar Eiropas tirgū.

Visiem desmit bisnesa idejas autoriem tika izteikta pateicība par drosmi un uzdrikstēšanos un tika dāvinātas biznesa domāšanu veicinošas grāmatas. Šoreiz Marijai Lavrenovai neizdevās iegūt godalgoto vietu konkursā, tomēr viņa ieguva vērtīgu pieredzi, kura noderēs nākotnē.

Līvānu novada Vakara (maiņu) vidusskolas

ekonomikas skolotāja Jevgēņija Golubeva