Skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursa 1.kārtā

Šī gada 6.februārī Līvānos notika Skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursa 1.kārta, kuru organizēja Līvānu Bērnu un jauniešu centrs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. Konkursā piedalījās 6 Līvānu novada skolas, kuras pārstāvēja 20 skatuves runas runātāji un 1 mazo formu uzvedums.

Konkursa mērķis ir XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku kontekstā izkopt skolēnos nacionālo identitāti, veicināt viņu emocionālo un radošo pašizpausmi, izmantojot vārda mākslas spēku; attīstīt un pilnveidot bērnu un jauniešu skatuves runas kultūru un aktiermeistarību; profesionāli novērtēt dalībnieku skatuves runas iemaņas; sekmēt bērnu un jauniešu interesi par latviešu un pasaules literatūras mantojumu, īpaši akcentējot izcilo latviešu dzejnieku J.Raiņa un Aspazijas daiļradi un devumu latviešu nacionālās kultūras veidošanā.

Sveicam 12.a klases skolnieci Sintiju Lukjansku (skolotāja A. Ģēģere) ar panākumiem Skolēnu skatuves runas un mazo formu uzvedumu konkursa 1.kārtā. Vēlam veiksmi konkursa reģionālajā kārtā, kas notiks Jēkabpilī š.g. 11.martā.