Inese Ruļuka,

Aizvadīta Tēvzemes nedēļa Līvānu novada Vakara (maiņu) vidusskolā

Novembris ir Latvijas Dzimšanas dienas mēnesis, kad svētku noskaņās svinam mūsu valsts 96. gadadienu. Arī mūsu skolā valda svētku pacilātības sajūta, gatavojoties Tēvzemes nedēļas aktivitātēm un pasākumiem.

Kopā ar Līvānu novada iedzīvotājiem arī mūsu skolas skolēni un skolotāji 11. novembrī piedalījās tradicionālajā Lāčplēša dienas Lāpu gājienā un svinīgajā atceres brīdī pie Līvānu Atbrīvošanas pieminekļa, lai pieminētu mūsu tautas varoņus, kuriem 1919. gadā jaunizveidotā Latvijas Valsts bija vērtība un dārgāka par pašu dzīvībām. Prieks un lepnums ir mūsu skolas bijušie absolventi, kuri arī pēc skolas absolvēšanas aktīvi darbojas zemessargu rindās un ar savu piemēru stiprina novada jauniešu patriotisko garu! Paldies arī esošajiem audzēkņiem Edgaram Lukjanskim un Elvim Justam par dalību Līvānu 313. jaunsargu vienības sastāvā!

13. novembrī skolā norisinājās svinīgā Latvijas Republikas 96. gadadienai veltītā pēcpusdiena, kuras ietvaros notika erudīcijas konkurss “Ko es zinu par Latviju?”, kurā piedalījās klašu kolektīvi, lai sīvā, bet aizrautīgā cīņā noskaidroto zināmo un nezināmo par Latvijas vēsturi un ģeogrāfiju.

14. novembrī Tēvzemes nedēļas ietvaros Līvānu BJC organizēja pasākumu Līvānu novada skolu pašpārvaldēm, kurā dalību ņēma arī mūsu skolas parlamenta dalībnieki Māris Daugavietis, Dmitrijs Čubrevičs, Edgars Lukjanskis, Jānis Ivanovs un Jānis Račiks, prezentējot interaktīvā veidā skolas dzīvi un ikdienu, stāstot par pašpārvaldes darbu skolā. Paldies jums, puiši!

Aizvadot Latvijas svētkus un atceroties Lāčplēša dienu, 26. novembrī Līvānu 1.vidusskolā notika konkurss „Jaunais Lāčplēsis 2014”, ko jau četrpadsmito gadu rīko Līvānu Bērnu un jauniešu centrs. Šogad konkursā piedalījās arī trīs drosmīgi, uzdrīkstēties varoši un erudīti mūsu skolas 7. un 8. klases puiši – Elvis Justs, Jānis Račiks un Māris Daugavieti, kuri savā grupā iekļuva labāko desmitniekā. Elvis un Jānis ieguva kopvērtējumā labus rezultātus, saņemot pateicību par dalību konkursā. Savukārt Māris izcīnija godpilno 3. vietu, iegūstot māla piemiņas medaļu “Jaunais Lāčplēsis”. Sveicam puišus ar panākumiem!