Karjeras izglītības pasākums

Latvijas valsts svētku priekšvakarā, 15. novembrī  Līvānu novada Vakara (maiņu) vidusskolas  audzēkņi izzināja darba un uzņēmējdarbības  iespējas pārtikas produktu ražošanas nozarē, apmeklējot, SIA Skrīveru Pārtikas kombinātu. Audzēkņi iepazinās ar kombināta vēsturi, daudzveidīgo produkcijas klāstu, kurš tika ražots  padomju varas gados, uzņēmuma darbību šodien. Sarunās ar uzņēmuma ilggadēju  darbinieci – gidi skolēni guva priekšstatu par to, kādām zināšanām, prasmēm un iemaņām ir jābūt, lai strādātu pārtikas ražošanas nozarē. Ik vienam pasākuma dalībniekiem bija iespējas izmēģināt  savas prasmes konfekšu ietīšanā.

Zinātnes pasaulē skolēnus ieveda bērnu zinātnes centra “Tehnoannas pagrabi” atraktīvie, erudītie  darbinieki. Interaktīvas nodarbības laikā audzēkņi guva zināšanas par fizikas, ķīmijas, mākslas noslēpumiem. Skolēni guva priekšstatu par to, cik daudzveidīga, pārsteigumiem bagāta, radoša ir zinātnieku ikdiena. Astronomijas zināšanas audzēkņi papildināja nokļūstot planetārijā. Gide iepazīstināja arī par karjeras iespējām astronomijas jomā. Interesi par izgudrotāja profesiju izraisīja gidu paraugdemonstrējumi. Kādas brīnumainas pārvērtības veic uguns un skābeklis, vējš, ogļskābā gāze, to visu  varējām klātienē vērot. Audzēkņi izprata ķīmijas zināšanu nepieciešamību. Pusotru stundu atvēlētajā  laikā tika iepazīta noslēpumainā dabaszinātņu pasaule, kura rosināja skolēniem uzdot vairākus jautājumus: Kā? Kāpēc? Kur?

Pasākums notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Sanita Dubovska